web analytics

Zabawy edukacyjne i wycieczki po Wrocławiu

Wycieczki szkolne

 Zapraszamy do udziału w zabawie pt.                                   

AKTYWNE ZWIEDZANIE WROCŁAWIA                                                        

Proponujemy 5 wycieczek tematycznych, oraz wycieczki połączone z „Grą Miejską” dla starszych klas .Do wszystkich przygotowaliśmy ciekawe materiały dydaktyczne.Ponieważ nie wszyscy dobrze znoszą rywalizację proponujemy również zabawę w grę miejską opartą na współpracy – tylko wspólne działania doprowadzą Was do nagrody!

1. Poszukiwacze krasnali na tropie! Spacer śladami wrocławskich krasnoludków.

W czasie spaceru ,(przebrani w krasnalowe czapki) będziemy tropić krasnoludki, dowiemy się, co lubią, poznamy ich tajemnice, zobaczymy, dlaczego postanowiły zamieszkać we Wrocławiu. Wspólnie rozwiążemy mnóstwo krasnoludkowych zadań oraz zobaczymy ulubione krasnalowe miejsca w naszym mieście. W tropieniu krasnali pomoże nam specjalna mapa krasnoludkowa!

Wiek uczestników : od  lat 5 , czas wycieczki 1,5 – 2 godz.

cena za 1 uczestnika 30 zł. lub 25 zł ( bez mapki ) cena za osobę skalkulowana dla wycieczki 20 osobowej .W przypadku mniejszej ilości uczestników cena ulega podwyższeniu .

( w cenie 30 zł: usługa przewodnicka , wyposażenie dziecka w materiały dydaktyczne na czas wycieczki

oraz  prezent :  Mapka Krasnoludkowa)

2. O śląskiej klusce z kamienia i lwie, co spełnia życzenia. Legendy Ostrowa Tumskiego.

Podczas spaceru z przewodnikiem poznamy zabytki Ostrowa Tumskiego oraz związane z nimi niezwykłe legendy. Spróbujemy znaleźć „ziarno prawdy” w historiach o Mieszku i Dobrawie, o łysym aniołku, o śląskiej klusce. W czasie wycieczki rozwiązywać będziemy zadania na kartach pracy, obserwować detale architektoniczne przez lornetki (!) oraz śledzić naszą trasę na kolorowych bajkowych mapkach Legend Ostrowa Tumskiego.

Wiek uczestników od lat 8 (wymaga umiejętności pisania i czytania), czas wycieczki 1,5 – 2 godz.

cena za 1 uczestnika 30 zł. lub 25 zł (bez mapki)  cena za osobę skalkulowana dla wycieczki 20 osobowej .W przypadku mniejszej ilości uczestników cena ulega podwyższeniu

( w cenie 30zł : usługa przewodnicka , wyposażenie dziecka w materiały dydaktyczne na czas wycieczki

 oraz prezent: Mapka Legend Ostrowa Tumskiego)

3. Sezamie, otwórz się! Skarby wrocławskiego Rynku.

Spacerując po wrocławskim Rynku, odkryjemy niesamowite rzeczy: historie ukryte na fasadzie „przecudnie pięknego” ratusza, mostek, który sprzątany jest przez pokutujące dusze, niebezpiecznego gryfa, który przysiadł na jednej z kamienic. Będziemy rysować, rozwiązywać zadania, zagramy wspólnie na ulicy w niespotykanych rozmiarów memory. A na koniec zamienimy wrocławski Rynek w ” Bańkowice Mydlane ” !

Wiek uczestników 8 – 10 lat (wymaga umiejętności pisania i czytania), czas wycieczki 1,5 – 2 godz.

cena za 1 uczestnika 30 zł. lub 25 zł (bez mapki) cena za osobę skalkulowana dla wycieczki 20 osobowej .W przypadku mniejszej ilości uczestników cena ulega podwyższeniu .

( w cenie 30 zł : usługa przewodnicka , wyposażenie dziecka w materiały dydaktyczne na czas wycieczki

0raz prezent: Mapka Legend Starego Miasta )

4. O czym szumią stare drzewa? Wycieczka przyrodnicza. (trasa wycieczki-okolice Panoramy Racławickiej )

Gdy podczas spaceru nauczymy się rozpoznawać różne gatunki drzew, one opowiedzą nam swoje niezwykłe historie oraz udzielą kilku rad. Usłyszymy, jak poradzić sobie z bolącym zębem, w kim zakochał się do szaleństwa przystojny buk oraz dlaczego łysi, powinni lubić brzozy. Dowiemy się też, co zrobić, aby mieć swój najprawdziwszy zielnik.Na koniec wycieczki sprawdzimy czy uda się zamknąć źdźbło trawy lub nasionko klonu w bańce mydlanej i wypuścić daleko w chmury.

Wiek uczestników 8-10 lat (wymaga umiejętności pisania i czytania), czas wycieczki 1,5- 2 godz.

cena za 1 uczestnika 30 zł. lub 25 zł (bez gipsowych listków) cena za osobę skalkulowana dla wycieczki 20 osobowej .W przypadku mniejszej ilości uczestników cena ulega podwyższeniu

( w cenie 30 zł: usługa przewodnicka , wyposażenie dziecka w materiały dydaktyczne na czas wycieczki oraz  prezent: gipsowe odlewy  listków różnych drzew  do pokolorowania w domu )

5. Największy, najstarszy, najszybszy – wrocławskie rekordy.. (trasa wycieczki: od Basenu przy ul.Teatralnej, Promenadą na Rynek)

Na wycieczce po Starym Mieście dowiemy się, czym Wrocław może się pochwalić. Odkryjemy, kto i gdzie pobił w naszym mieście rekord świata w pływaniu, gdzie znajduje się najstarsza karczma w Europie (i ile ma lat), gdzie znajduje się najwyżej położony most wrocławski? Przy okazji sprawdzimy, kto najszybciej rozwiąże krzyżówkę, kto będzie najlepszy w grę w memory, kto ma najbystrzejsze oko! A na koniec zamienimy wrocławski  Rynek w ” Bańkowice Mydlane ”  i zobaczymy komu uda się wypuścić w niebo największą bańkę!

Wiek uczestników: klasy IV-VI, czas wycieczki 1,5- 2 godz.

cena za 1 uczestnika 25 zł. ( w cenie: usługa przewodnicka , wyposażenie dziecka w materiały dydaktyczne na czas wycieczki )

6. Dla starszych klas proponujemy nieco inną formę aktywnego zwiedzania:

Pierwsze  1,5 h to wycieczka z przewodnikiem po Ostrowiu Tumskim lub Rynku i okolicy. Następne  30-40 min. to „Gra miejska”:  klasa zostaje podzielona na 10 osobowe grupy. Każda grupa otrzymuje plecak, a w nim lornetkę, miarkę, kartę zadań z podkładką i pisakami. Pytania z karty dotyczą omawianych wcześniej przez przewodnika tematów i obiektów. Będą wymagały poruszania się  po obszarze Ostrowa Tumskiego lub Rynku wg mapy załączonej do karty zadań. Dozwolone są wszelkie formy zdobywania wiadomości w celu uzupełnienia karty pracy np. pytanie przechodniów, sklepikarzy, używanie  Internetu w telefonie. Rozwiązane zadania utworzą hasło. Po 40 min wszyscy spotykamy się w umówionym wcześniej miejscu ( zaznaczonym na mapie). Następuje ogłoszenie wyników i omówienie zadań. Wygrywa grupa, która w najkrótszym czasie rozwiązała poprawnie wszystkie zadania. Cała klasa otrzymuje pamiątkowe mapki Ostrowa Tumskiego lub Rynku, zawierające streszczenia wrocławskich legend lub inny pamiątkowy gadżet
wrocławski – ustalony wczesniej z organizatorem.
Wiek uczestników: klasy IV-VI lub gimnazjalne

 Czas wycieczki – 2 godz.

Cena udziału w zabawie 30 zł od uczestnika przy grupie min 20 osób.

*Istnieje możliwość przeprowadzenia imprezy w języku niemieckim, angielskim lub francuskim-cena do ustalenia