web analytics

Zabawy edukacyjne i wycieczki po Wrocławiu

Urodziny w Muzeum Narodowym

Podzielimy uczestników imprezy na kilka zespołów (po 4 lub 3 dzieci) i poczęstujemy pierwszym zadaniem na rozgrzewkę – anagramem. Rozwiązanie wpisane poprawnie do komputera da każdej grupie unikalne hasło-klucz, dzięki któremu dzieci będą mogły rozpocząć swą  wyprawę w krainę sal wystawowych.

Wędrówka przez ten prawdziwy Labirynt Sztuki (z naszym asystentem, oczywiście) składać będzie się z kilku etapów, a w każdym przewidziane jest spotkanie z jednym z eksponatów muzealnych i poświęcone mu zadanie do rozwiązania. Będą to najprawdziwsze łamigłówki i zagadki, każda inna, wszystkie oryginalne, niektóre łatwe, niektóre trudne. Trzeba będzie pokonać je jedna po drugiej, by w nagrodę uzyskać wskazówki umożliwiające kontynuowanie zabawy. Dzieci będą miały wspaniałą okazję cieszyć się spostrzegawczością, sprytem i wyobraźnią, umiejętnością logicznego myślenia i poczuciem humoru.

Na zakończenie, w czasie krótkiej dyskusji, pozwolimy dzieciom ocenić każde z zadań, zrobimy sobie wspólną pamiątkową fotografię i nagrodzimy wszystkich uczestników symboliczną pamiątką z tej przygody.

Czas zabawy: 1,5 godziny –  impreza przygotowana i prowadzona przez przewodnika i polonistę Martę Miniewicz.

Wiek uczestników 8-11 lat.
Grupa do 12 dzieci – cena 450 złw cenie: zabawa,czyli aktywne zwiedzanie muzeum, wyposażenie dzieci w specjalnie przygotowane zestawy materiałów z zadaniami oraz  zaproszenie do pobrania i wydruku.

Istnieje możliwość  zorganizowania poczęstunku w kawiarni Muzeum Narodowego na I piętrze

– koszt dodatkowy  ok 200 zł

zamów teraz!

Kliknij poniżej aby pobrać zestaw zaproszeń do wydruku: